Лишний пиар лишним бывает

Глава государственного Укрэксимбанка Евгений Мецгер организовал нападение на журналистов «Схем» во время интервью в его кабинете. Видите ли, ему не понравился вопрос журналистов. Поэтому у съёмочной группы отобрали оборудование и стёрли все записи. А сами журналисты побыли, по сути, в заложниках.

4 жовтня на знімальну групу «Схем» скоїли напад у державному «Укрексімбанку» під час запису інтерв’ю із головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером прямо у його кабінеті. Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем» Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис, і видалили записане відео.

Журналіст-розслідувач Кирило Овсяний під час заздалегідь запланованого інтерв’ю поставив запитання керівнику державного банку, щоб отримати його позицію для розслідування, публікація якого запланована на один із найближчих випусків програми «Схеми».

Євгену Мецгеру не сподобалось запитання журналіста, після чого охоронці спробували зупинити запис на одній із камер Радіо Свобода, скрутили оператора, відібрали у нього флешку із записаним відео з другої камери, та винесли усю техніку з кабінету на годину.

Весь цей час знімальна група залишалась заблокована у кабінеті голови правління банку у його присутності. У кабінеті, окрім самого Мецгера, також був присутній директор департаменту інформаційної політики «Укрексімбанку» Володимир Пікалов, охоронець та ще один працівник банку, який застосував фізичну силу до оператора «Схем».

Оператору та журналісту фізично перешкоджали залишати приміщення. Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене.

Журналіст зміг записати те, що відбувалось, на аудіо.

Национальная полиция открыла уголовное производство по статье «препятствование законной профессиональной деятельности журналистов» за нападения на съемочную группу «Схем» (проект Радио Свобода и телеканала UA: Первый) в государственном «Укрэксимбанка».

Интересно, пригонит ли министр МВД стотыщмильенов копов для расследования этого дела? Напишет ли Зе слезливый постик, что нападения на журналистов недопустимы? Или для этого нужно быть другом президента?

И кстати, как подать документы на конкурс на замещение вакансии? Подозреваю тов.Мецгер уволился из банка ещё за день до нападение на журналистов!

Знают ли охранники и пресс-секретарь банка(или кто там из коммуникационщиков был?), которые выполняли преступные указания банкира, что совершили уголовное преступление?

Нет, не знают! После начавшего набирать обороты резонанса, на официальной страничке банка появился вот такой-пресс-релиз.

Щодо публікації видання «Радіо Свобода»
Укрексімбанк неухильно дотримується вимог чинного законодавства України у своїй діяльності, у тому числі у зв’язках зі ЗМІ. Наголошуємо, що банк глибоко поважає право громадськості на отримання достовірної і повної інформації, завжди відкритий до комунікації зі ЗМІ.
16 вересня Укрексімбанк отримав запит від видання «Радіо Свобода» щодо інтерв’ю з Головою правління банку (згідно з переліком питань у запиті). Прес-служба Укрексімбанку підтвердила виданню можливість проведення такого інтерв’ю 04.10.2021.
Однак, під час інтерв’ю журналіст «Радіо Свобода» Кирило Овсяний поставив низку питань стосовно надання інформації про діяльність клієнтів Банку, яку Банк отримав у процесі їх обслуговування і правовідносин з ними. Крім того, журналістом без будь-якого обґрунтування були висловлені припущення щодо нібито допущених Банком порушень у рамках відповідних правовідносин.
Інформація, яка запитувалася, відповідно до статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» є банківською таємницею, яку банки зобов’язані зберігати, у тому числі шляхом обмеження кола осіб, що мають доступ до неї. З огляду на це, прес-служба банку була змушена зупинити подальше проведення зазначеного інтерв’ю.
Подальша розмова відбувалася у форматі офрекордс-зустрічі. Журналісту було запропоновано підготувати перелік питань, інформація щодо яких може бути надана банком з дотриманням вимог чинного законодавства України, та надіслати його до банку з метою підготовки розгорнутих відповідей на такі питання.
Після цього журналіст з оператором без будь-якого перешкоджання залишили приміщення банку (з усією записуючою та освітлювальною технікою).
Окремо зазначаємо, що, на нашу думку, у діях журналіста Кирила Овсяного містилися ознаки як протиправного заволодіння інформацією з обмеженим доступом (банківською таємницею), так і порушення Кодексу етики українського журналіста у частині використання незаконних методів отримання інформації.
Враховуючи наведене, Банк розглядає можливість звернення до правоохоронних структур та органів, що регулюють діяльність у сфері телебачення і радіомовлення, щодо аналізу дій журналіста на відповідність вимогам чинного законодавства України і Кодексу етики українського журналіста.

Интересно, как можно ставить вопрос и не получив на него ответ, завладеть банковской тайной? Или вот это: «После этого журналист с оператором без всякого препятствия покинули помещение банка (со всей записывающей и осветительной техникой).» Правда, на аудиозаписи, опубликованной журналистами, журналистам прямо запрещали выйти из помещения.

Это, кстати, тот показательный случай КАК НЕ СТОИТ делать!
Директор банка мог не отвечать на вопрос.
Директор банка мог просто прекратить интервью.
Директор банка мог уйти от вопроса.
Директор банка мог сослаться на банковскую тайну.

Но предпочел силовой вариант.

А потом еще и обвинил журналиста… Мол, лучшая защита — это нападение… В общем, не сдавайся — позорься до конца!

Кто ж его после этого умным назовет?

В Одессе, кстати, тоже напали на съёмочную группу местного телеканала. Так там полиция сначала даже заявление принимать не хотела. Мол, журналисты работали без редакционного задания… Аха, съемочная группа в полном комплекте и без редакционного задания… Но в Одессе преступление совершили хотя бы не госслужащие высокого ранга. Там можно списать на низкий социальный статус нападавших. Хотя наказание должно быть одинаковое для нападавших, как в Одессе, так и в Киеве!

Что это за осеннее обострение в связи с нападениями на журналистов?

ПС: потыкайте палочкой кто-нибудь Шуфрича — зря он там что ли в комитете по свободе слова

Опубліковано у Журналистика | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Добавить комментарий