На старт! Субсидии! Марш!

Спасибо товарищу януковичу за нашу счастливую пенсию! Как только копейку надбавят, гривну отберут. Честно, — жалко этих стариков: бабушек и дедушек!

З початком осені люди починають штурмувати відділи соцзабезпечення в пошуках субсидії.

Причому, штурмувати у буквальному сенсі. В Жовтневому управлінні праці і соціального захисту обласного центру сьогодні був аншлаг. Більше семисот пенсіонерів прийшли отримувати талони на оформлення субсидій. Не обійшлося і без скандалів.
Черга біля будівлі управління утворилась вже з половини шостого ранку. Всьому виною активність працівників управління та самих пенсіонерів. Перші кілька тижнів усім розповідали про початок з п‘ятого вересня реєстрації на оформлення субсидій на комунальні послуги. Другі ж дисципліновано прийшли у перший же день. В результаті вийшло майже біблійне стовпотворіння. Пенсіонери обурені тим, що обслуговування в управлінні йде повільно і їм доводиться стояти в черзі по декілька годин. Мовляв, й так життя важке.

Зінаїда Кулікова, пенсіонерка: “Мы живем, чай, вода, каша. Вот это мы так питаемся. М’ясо мы никогда не едим. А жизнь прекрасна. А мы еще и на танцы ходим. Мы всем на зло”.

Натяля Колотай, пенсіонерка: “Уже до такой степени позвоночник больной еле ползешь сюда.. Разве нельзя сделать так, чтобы вообще мы сюда не ходили”.

Соцпрацвники ж винять у всьому неуважність громадян. Так, за словами начальника Жовтневого райвідділу праці та соцзахисту населення Інни Олейникової, зовсім не обов‘язково йти за талонами у перший же день. Можна записатися телефоном і зробити це і далі у вересні, і в жовтні.

Інна Олейникова, начальник Жовтневого райуправління праці і соцзахисту: “С нашей стороны была проведена разъяснительная работа. Объявления были написаны, что запись будет производиться не только лично, но и по телефону тоже: 41-25-63, 91-76-73»

Утім, люди з черги говорять дещо інше. Мовляв, у майбутньому клопоту менше. Та й не хочеться бігати по субсидію під Новий рік.

Тамара, пенсіонерка: “Чего вы пришли сюда на п’ять, надо было попозже прийти. А попозже придешь — идут на декабрь. Но, мы считаем, что пойти лучше вперед. Быстрее сделаешь – быстрее получишь».

Ніна Іванова, пенсіонерка: “Когда появится человек, который станет в защиту этих людей. Когда хоть немножко дадуть нам пожить?”

В управлінні затримки заперечують. Стверджують, що субсидії нараховуються у будь-якому випадку не залежно від часу, витраченого на оформлення. Проте, необхідно при собі мати всі документи і записатися на прийом.

Інна Олейникова, начальник Жовтневого управління праці і соцзахисту: “Октябрь и ноябрь мы принимаем заявления для назначения с октября. Т.е. если человек пришле в ноябре месяце, мы всеравно ему с октября все назначим”.

Сьогодні за дві години роботи соціальні робітники видали більше трьохсот талонів. Всього в Жовтневому районі сім з половиною тисяч людей, які оформляють субсидії щорічно. Тобто, ажіотаж спаде ще не скоро.

Автор: Сабіна Бондар

Запись опубликована в рубрике Вот такая у нас работа с метками , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий