Открытое письмо и типа от нас

День начался замечательно. Узнал от коллег с другого телеканала, что я уволился. Но это была уже последняя капля. До этого еще коллеги из газеты просили прокомментировать ситуацию с открытым письмом ко всем представителям власти. Оказывается, «мы написали» жалобу на нашего генерального продюссера. Я как работник новостей традиционно узнал последним, что творится у нас на телекомпании. Текст обращения привожу ниже полностью. Пришлось просить коллег из другого издания прислать мне письмо, которое мы якобы и написали. Вот такие шутки жизни

Президенту України В.Ф.Януковичу

Прем’єр-міністру України М.Я.Азарову

Голові Верховної Ради України В.М.Литвину

Голові Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації А.В.Шевченку

Голові Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України В.А.Манжосову

Голові Держкомітету з телебачення та радіомовлення України Ю.О.Плаксюку

Голові Луганської обласної державної адміністрації В.М.Пристюку

Голові Луганської обласної ради В.М.Голенку

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Ми, творчі і технічні працівники Державного об’єднання „Луганська обласна державна телерадіокомпанія”, звертаємося до Вас, шановні керівники держави та Луганської області, з останньою надією на справедливе вирішення проблемних питань, які на сьогоднішній день сніжним комом накочуються на нашу телерадіокомпанію та загрожують зруйнувати багатьма роками вибудувану й відлагоджену систему її роботи.

За якісь півроку одній людині, яка незрозумілим та, найімовірніше, нелігітимним чином пробилася до керівництва ЛОДТРК, вдалося повністю розбалансувати її роботу, внести розбрат у колись дружний трудовий колектив, посіяти хаос і сум’яття у творчий процес.

Йдеться про „генерального продюсера” Луганської обласної державної телерадіокомпанії В’ячеслава Матвєєва.

Ми не дарма взяли в лапки його посаду, оскільки вона не передбачена штатним розписом державної телерадіокомпанії, тому правомірність призначення одразу ж викликала сумніви у більшості рядових працівників. Однак, генеральний директор ЛОДТРК Віталій Гаркуша, який і представив його нам у січні цього року, був тоді налаштований оптимістично – через суттєве зниження рейтингових показників телеканалу виникла необхідність залучити професіонала, здатного вивести його на новий рівень. Такі були його слова.

Не так сталося як гадалося. Від першого ж дня своєї роботи в телерадіокомпанії В.Матвєєв почав займатися системним її руйнуванням. Все почалося з того, що В.Матвєєв скасував виробництво багатьох телепрограм, які протягом багатьох років були обличчям луганського телебачення, завойовували багато нагород на різноманітних конкурсах, якими по праву гордилися їх автори. Однак, „генеральному продюсеру” вони не сподобалися. За його словами, „так телебачення зараз не робиться”.

Нічого замість них він „спродюсувати” не зміг, адже просто не здатен. І в ситуації, коли заплановані держзамовленням програми не виробляються, а нових немає, за вказівкою В.Матвєєва в ефір виходять старі програми (дворічної, трирічної давності), але з новими титрами. Спритність рук та багато шахрайства. До того ж, ефір державного телеканалу заполонили різноманітні знахарки, екстрасенси, які, не приховуючись, майже безперервно рекламують свої „послуги”, за що, напевно, справно розраховуються в готівковій формі з генеральним продюсером.

У подальшому з’ясувалося, що В.Матвєєв є російським піарником та власне громадянином Російської Федерації, якому напевно байдужа доля не тільки обласного телебачення, а й України взагалі. Ним, зокрема, ведеться переформатування концепцій багатьох програм у бік висвітлення не стільки соціально значущих для області питань, скільки суто політичних, здатних загострити й без цього непросту обстановку в регіоні. За його прямою вказівкою в передачах суспільно-політичного формату постійно піднімаються такі роз’єднуючі суспільство питання, як статус російської мови, доцільність федералізації України, зовнішньополітичні перспективи України і так далі. Знову ж таки питання до органів влади – чи не свідомо громадянин іншої держави „розгойдує човен”? Адже при будь-яких негараздах він сяде в літак і відлетить до Москви. А нам з Вами й далі треба буде жити в цій країні та ростити наших дітей. То чому він повинен нам вказувати, які проблеми піднімати на обласному телебаченні? Напевно, нам про це краще знати. В області безліч питань, які потребують вирішення – від туберкульозу і СНІДу до копанок і водопостачання. То чому цей найманець намагається зіштовхнути нас лбами?

І останнє. За недовгий час роботи в колективі, В.Матвєєв проявив свою абсолютну некомпетентність у багатьох суто телевізійних питаннях, а також своєю грубою та безцеремонною поведінкою по відношенню до підлеглих налаштував практично весь трудовий колектив проти себе. Ним особисто приймаються рішення про звільнення з телерадіокомпанії багатьох професійних кадрів, які протягом багатьох років уособлювали собою луганське телебачення. Натомість вводяться малодосвідчені студентки, яким ще знадобиться не один рік наполегливої праці, щоб досягти професійного рівня своїх попередників. До того ж, за чутками, відбір відбувається не в стінах телекомпанії, а на зйомній квартирі В.Матвєєва і дещо за іншими „професійними” стандартами.

Його непрофесіоналізм також відображається на якості вихідного продукту телекомпанії, яка на даний час стрімко падає. Все частіше в наших ефірах допускаються ляпи та накладки, як результат його невмілого керівництва. Якщо це свавілля не зупинити, процес руйнації телекомпанії може набути незворотного характеру.

Ми свідомо не вказали в цьому зверненні жодної зруйнованої В.Матвєєвим програми, жодного прізвища, щоб тим самим нікому не нашкодити. Але, повірте, викладені у зверненні думки розділяє абсолютна більшість трудового колективу компанії. Багато хто з нас мовчить, адже просто боїться втратити роботу, інші звільняються без зайвого галасу, тому що не бачать перспектив відновлення справедливості.

У цій ситуації ми вважаємо, що таке звернення – це єдиний шанс на наш захист перед цією людиною.

Шановні керівники держави та області! Ми закликаємо Вас стати на наш захист та розв’язати ситуацію, що склалася на Луганській обласній державній телерадіокомпанії, дати належну оцінку безпрецедентному втручанню іноземного громадянина в реалізацію державної інформаційної політики, звільнити В.Матвєєва з телерадіокомпанії, здійснити комплексну перевірку фінансово-господарської діяльності ЛОДТРК та покарати винних, дії яких супроводжувалися численними порушеннями законодавства та сформували наявну вибухову ситуацію.

Якщо Ви не відреагуєте на наш заклик, незабаром ми ризикуємо втратити телерадіокомпанію.

Трудовий колектив ДО „ЛОДТРК”

——————————————————————

При публикации в блоге этого письма, меня убедительно просили убрать подпись «Трудовой коллектив». Но из песни, как говорится, слов не выкинешь. Кто написал сей эпистолярный шедевр — хз. Просто, трудовой коллектив о такой инициативе и не знал(ненуачо, если несколько человек могут подписаться за весь трудовой коллектив, то почему бы и мне не подписаться за весь коллектив?)

Должен отметить, что со многими вещами в этом письме я категорически не согласен. Например, непрофессионалом Матвеева уж никак назвать нельзя. Некоторе моменты просто смешные.  Другие оскорбительны как для меня лично, так и для моих коллег. Особенно про отбор на съемной квартире. Но раз такая тенденция наблюдается, то «не всё впорядке в Датском королевстве».

Запись опубликована в рубрике Без рубрики с метками , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

6 комментариев на «Открытое письмо и типа от нас»

  1. twitter.com Lenka говорит:

    А в коллективе у вас не все в порядке, не находишь?

  2. vkontakte.ru Мария Жидкова говорит:

    у кого-то бурная фантазия

  3. Мама родная….. ничего себе, за некоторые обороты державной мовы поотбивать бы определенные части тела -это раз, во вторых это просто ужас, и реально не совсем поняла при чем здесь именно ты

  4. насчет того что узнал о своем увольнении от коллег с другого канала…. ну ну епт кто-то у вас явно там плетет интрижки и так красиво по подленькому.
    Даже пардон мою историю о том, что я сутенерша побил….

Добавить комментарий